Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letecky do Chorvatska

9. 7. 2007

Letecky do Chorvatska

V nedávné minulosti 99% turistů směřujících do Chorvatska z České republiky využívalo dopravy silniční či železniční. Díky nízkonákladovým leteckým společnostem se situace v posledních letech změnila a zejména při cestách do Střední či Jižní Dalmácie je stále více využívána možnost letecké přepravy.

Tento druh dopravy je ve srovnání s ostatními druhy dražší, znamená však značnou časovou úsporu. Letecké spojení s Chorvatskem zajišťuje letecká společnost České aerolinie ve spolupráci s chorvatskou leteckou společností Croatia Airlines. V zimních měsících zajišťují přímé letecké spojení pouze na trase Praha - Záhřeb a zpět s možností vnitrostátní přípojů. V letních měsících přibývá také spojení do Splitu. Lety Praha - Split a zpět jsou zajišťovány dvakrát týdně (úterý a sobota). Let Praha - Záhřeb a zpět v letní sezóně 2007 denně. Bližší informace (včetně cen) získáte na stránkách ČSA, a.s.

Ceny letenek s ČSA jsou vysoké, pohybují se v rozmezí 6 000 - 10 000 Kč za zpáteční letenku. Nižší ceny letenek nabízí nízkonákladová letecká společnost Sky Europe, která nabízí přímé lety na trase Praha - Split a zpět a Praha - Dubrovník a zpět. Letový řád s uvedenými cenami a možností rezervace najdete na stránkách společnosti Sky Europe. Ceny se pohybují od 99 - 3 000 Kč. U Sky Europe je výhodnější letenku zarezervovat několik týdnů předem.

Letenku si lze zakoupit také u cestovních kanceláří, které pořádají zájezdy do Chorvatska. Např. cestovní kancelář Vítkovice Tours nabízí letenky na trase Ostrava - Split a zpět , Praha - Split a zpět, Praha - Dubrovník a zpět za 5 990,- Kč + poplatky. Podrobnější informace zde.

Pozor na skutečnou cenu letenek. Ta se mnohdy značně liší od "akční ceny" leteckých společností. Nezapomeňte si předem zjistit, kolik činí tzv. skryté náklady. Ty v sobě zahrnují tzv. letištní a bezpečnostní taxu a palivový příplatek, který letecké společnosti zvyšují i několikrát do roka v závislosti na růstu ceny ropy, pohybují se okolo 1 300 - 1 800 Kč.