Jdi na obsah Jdi na menu
 


Autobusem do Chorvatska

9. 7. 2007

Autobusem do Chorvatska

Cesta autobusem do letovisek na Jadranském pobřeží zůstává jedním z nejoblíbenějších způsobů dopravy. Autobusy cestovních kanceláří pořádajících zájezdy do Chorvatska vyjíždí z nejrůznějších koutů České republiky. Někdy bývají součástí ceny zájezdů (zejména u cenově zvýhodněných zájezdů před a po hlavní sezóně), jindy je třeba je připočítat k ceně za ubytování. Cena autobusové jízdenky je však ve srovnání s cenou letenky konečná, tj. bez dalších nákladů.

Ke zkvalitnění a zrychlení autobusové dopravy do Chorvatska přispěla nově vystavená dálnice na trase Záhřeb - Split (viz informace u automobilové dopravy do Chorvatska).

Jestli-že plánujete v Chorvatsku ubytování v soukromí, které zajišťuje přímo přes majitele (bez prostřednictví cestovní kanceláře) a plánujete cestu autobusem, můžete kontaktovat cestovní kancelář pořádající zájezdy do Chorvatska z okolí Vašeho bydliště (výhodou může být nástupní místo mimo velká města jako je Praha či Brno), zda má k dispozici volná místa v autobuse.

Další možností je využít služeb dopravních společností, které v hlavní letní sezóně zajišťují pravidelnou linkovou dopravu mezi Českou republikou a místy na chorvatském pobřeží Jadranu.

Jednou z těchto společností je dopravní společnost Jadranexpres, která vypravuje autobusy každý týden v pátek na Makarskou riviéru a letovisek ve Střední Dalmácie. Autobus odjíždí v pátek z Prahy od stanice metra A Strašnická - směr Malešice ve 12.45 hod. (možnost přistoupení v Jihlavě, Brně a Mikulově). Cena zpáteční jízdenky je 2 000 Kč. Jízdní řád a telefonní čísla, na kterých je možno jízdenku objednat najdete na stránkách společnosti Jadranexpres.

Další společností je Tourbus, a.s., která vypravuje každý pátek několik autobusů na pobřeží chorvatského Jadranu. Kompletní jízdní řády a ceník zde.  Níže uvádíme pouze základní přehled.

  1. Brno - Znojmo - Rijeka - Crikvenica (1 750 Kč) - Baška (1 990 Kč)
  2. Brno - Tučepi - Podgora - Gradac (2 590 Kč) - Dubrovník (2 890 Kč)
  3. Praha - Brno - Rijeka (1 990 Kč) - Pula (2 250 Kč)
  4. Ostrava - Brno -Záhřeb - Zadar (2 260 Kč) - Split (2 830 Kč) - Makarska (2 830 Kč)

Další nabídka autobusů do Chorvatska je na stránkách http://www.onlinebus.cz/ či http://www.studentagency.cz/.